Poznaliśmy skład reprezentacji Armenii na mecz z Polską w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Międzypaństwowy bój odbędzie się 26 maja w Kielcach, a w ekipie gości zobaczymy trzech olimpijczyków z Rio de Janeiro. Transmisja w TVP Sport od godziny 18:30.

26 maja odbędzie się trzecia gala Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Biało-Czerwoni do spotkania z Armenią przystępują po zwycięstwach nad z Białorusią (14:10) i Niemcami (12:8). Tym razem podopiecznych Karola Chabrosa czeka wyjątkowo trudne zadanie. Armenia przyleci do Polski w mocnym składzie personalnym, w którym nie zabraknie najmocniejszych zawodników.

W składzie Armenii zobaczymy trzech uczestników igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W wadze 64 kg w Brazylii startował Hovhannes Bachkov – 24-latek zanotował w Ameryce Południowej jeden triumf. W 2015 roku osiągnął ćwierćfinał mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

W dywizji do 69 kg w Rio de Janeiro startował Vladimir Margaryan, który ponadto osiągnął ćwierćfinał mistrzostw Europy juniorów w 2009 roku.

Trzecim z olimpijczyków boksujących w Kielcach w barwach Armenii będzie Artur Hovhannisyan. 21-latek startował w wadze papierowej.

Ponadto, w wadze ciężkiej (91 kg) anonsowany jest Narek Manasyan – brązowy medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Nanjing, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów 2014 i aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy do lat 22.

W hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72 w Kielcach zobaczymy konfrontacje we wszystkich dziesięciu olimpijskich dywizjach wagowych. Dla Polski mecz z Armenią będzie ostatnim etapem przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy. Czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w dniach 14-25 czerwca w ukraińskim Charkowie.

Przypominamy pełny skład Polski:

49 kg: Jakub Słomiński

52 kg: Maciej Jóźwik

56 kg: Jarosław Iwanow

60 kg: Adrian Kowal

64 kg Mateusz Polski

69 kg: Damian Kiwior

75 kg: Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec

81 kg: Arkadiusz Szwedowicz

91 kg: Igor Jakubowski

+ 91 kg: Aleksander Stawirej

Wkrótce więcej informacji o meczu Polska vs Armenia.