41 zawodników z 8 państw stanęło na starcie XLVIII edycji tradycyjnego turnieju międzynarodowego o Grand Prix Usti nad Łabą, który dzisiaj – 26.07.2017r. – rozpoczyna się na usteckim ringu. Po zakończonej właśnie ceremonii losowania wiadomo już, że trzech naszych zawodników: Jarosław Iwanow (56 kg), Damian Kiwior (69 kg) oraz Bartosz Gołębiowski (75 kg) znalazło się w strefie medalowej turnieju. Przy czym Iwanow ma już zapewniony co najmniej srebrny medal. Natomiast dwaj pozostali co najmniej brązowe medale. A oto nazwiska rywali naszych reprezentantów:

Kat. 56 kg (3 zaw.) : Jarosław Iwanow  w finale swojej wagi czeka na zwycięzcę pojedynku półfinałowego pomiędzy Vasile Usturoi (BEL), a Bidhuri Gaurav’em (IND).

Kat. 64 kg (7 zaw.): Mateusz Polski w walce o awans do strefy medalowej boksować będzie z Dinindu Saparamadu (IND). Jeżeli wygra, to o finał zaboksuje ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Ashish’em (IND) oraz Atremem Harutyunyanem (GER).

Kat. 69 kg (5 zaw.): Damian Kiwior – będąc w półfinale – czeka na zwycięzcę konfrontacji Miroslava Juny z Davidem Kotrcem (obaj CZE)

Kat. 75 kg (5 zaw.): Bartosz Gołębiowski – także mając już zapewniony udział w półfinale – oczekuje na lepszego w pojedynku pomiędzy Milosem Bartlem (CZE) oraz Stephanem Nikitinem (GER).

Kat. 81 kg (6 zaw.): Michał Soczyński o awans do strefy medalowej walczyć będzie z Artjomem Kasparianem (NED). Jeżeli zwycięży, to spotka się z Ibrahimem Bazuevem (GER), który do półfinału wszedł wolnym losem.

Kat. +91 kg (5 zaw.): Aleksander Stawirej w ćwierćfinałowej strefie zmagań skrzyżuje rękawice ze Stanley’em Koemansem (NED). Jeżeli wygra, to o finał boksować będzie z Maxem Kellerem (GER), który podobnie jak Bazuev do półfinału awansował bez walki.

W dniu dzisiejszym w akcji ringowej wystąpi dwóch naszych reprezentantów: Michał Soczyński w wadze półciężkiej oraz Aleksander Stawirej w superciężkiej. Początek walk – godz. 16.00. Trzymamy kciuki za Polaków!!!