Miało być bogato i emocjonujaco na ringach w Gliwicach podczas XII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Gliwicach? No i było! Zapis walk ćwierćfinałowych >>>

Trzy walki Polek i trzy zwycięstwa w serii popołudniowej ćwierćfinałów seniorek – po triumfy sięgnęły Wiktoria Sądej (48 kg), Anna Góralska (54 kg) i Hanna Solecka (69 kg).

Serię popołudniową otworzył pojedynek Wiktorii Sądej z Niemką Katharią Maskhovą. Reprezentantka Polski podkręcała tempo z rundy na rundę, a od drugiej odsłony umiejętnie pracowała prawą ręką, co okazało się kluczem do zwycięstwa nad walczącą z odwrotnej pozycji rywalką.

W półfinale Sądej zmierzy się z Rumunką Stelutą Dutą, która wypunktowała Aluę Balkibekovą z Kazachstanu, prezentując przy tym niezwykle agresywny i eksplozywny styl.
Na wysokości zadania stanęła Anna Góralska, która uporała się z byłą mistrzynią Międzynarodowych Mistrzostwa Śląska Kobiet, Australijką Kristy Harris.

Po kolejny triumf sięgnęła brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro, Mira Potkonen. Finka tym razem jednak musiała zostawić na ringu w Gliwicach sporo zdrowia, by ostatecznie wypunktować niejednogłośnie Rimmę Volosenko z Kazachstanu.

Hat-tricka w polskiej ekipie dopełniła Hanna Solecka. Nie pozostawiła ona złudzeń i na dystansie trzech rund wyraźnie pokonała Angielkę Omorę Taylor, kilkukrotnie wrzucając oponentkę z Wysp w tarapaty.

 

Wyniki wszystkich walk ćwierćfinałowych (07.09.2017)wyniki eliminacji >>>

I seria walk seniorek – Ring A
1/47 walka w kategorii 51kg
Petra LASTOVKOVA (CZE) vs Svetlana SOLUIANOVA (RUS) PKT 0:5
2/48 walka w kategorii 51kg
Jaśmina ZAPOTOCZNA (POL) vs Zhaina SHEKERBEKOVA (KAZ) PKT 0:5
3/49 walka w kategorii 51kg
Nela FREIHEROVA (CZE) vs Milena ZGLENICKA (POL) PKT 3:2
4/50 walka w kategorii 51kg
Katrin NOREN (SWE) vs Nazym KYZAIBAY (KAZ) PKT 0:5
5/51 walka w kategorii 57kg
Laura GRZYB (POL) vs Viktoriia GURKOVICH (RUS)  PKT 5:0
6/52 walka w kategorii 57kg
Ramona GREAFF (GER) vs Hsiao-Wen HUANG (TPE) PKT 0:5
7/53 walka w kategorii 57kg
Sandra KRUK (POL) vs Lacramioara PERIJOC (ROM) PKT 3:2
8/54 walka w kategorii 57kg
Kinga SZLACHCIC (POL) vs Aneta RYGIELSKA (POL) PKT 4:1
9/55 walka w kategorii 64kg
Katarzyna ANTOSIEWICZ (POL) vs Claudia HAVRANEK (ENG) PKT 1:4
10/56 walka w kategorii 64kg
Kisikyol DILAR (GER) vs Megan REID (SCO) PKT 3:2
11/57 walka w kategorii 64kg
Aleksandra TALAGA (POL) vs Aleksandra ORDINA (RUS) PKT 0:5
12/58 walka w kategorii 64kg
Madina NURSHAEVA (KAZ) vs Madeleine ANGELSEN (NOR) PKT 4:1
13/59 walka w kategorii 75kg
Elżbieta WÓJCIK (POL) vs Liubov TUSUPOVA (RUS)  PKT 5:0
14/60 walka w kategorii 75kg
Caitlin PARKER (AUS) vs Petra SZATMARI (HUN) PKT 4:1
15/61 walka w kategorii 75kg
Karolina KOSZEWSKA (POL) vs Nien-Chin CHEN (TPE) PKT 1:4
16/62 walka w kategorii 75kg
Live HOLGERSSON (SWE) vs Elina GUSTAFSSON (FIN) WO
17/63 walka w kategorii 81kg
Moldir BAZARBAYEVA (KAZ) vs Olga MOCZAŁA (POL)  PKT 5:0

II seria walk seniorek – Ring A
1/64 walka w kategorii 48kg
Wiktoria SĄDEJ (POL) vs Katharia MASHKOV (GER)  PKT 5:0
2/65 walka w kategorii 48kg
Alua BALKIBEKOVA (KAZ) vs Steluta DUTA (ROM) PKT 0:5
3/66 walka w kategorii 48kg
CULLOCH MC, (SCO) vs Meng-Chin PIN (TPE) PKT 0:5
4/67 walka w kategorii 48kg
Satu LEHTONEN (FIN) vs Alena ARTEMOVA (RUS) AB3
5/68 walka w kategorii 54kg
Anna ALIMARDANOVA (AZE) vs Dina ZHOLOMAN (KAZ) PKT 4:1
6/69 walka w kategorii 54kg
Yu-Ting LIN (TPE) vs Veronica LISVIK (NOR)  PKT 5:0
7/70 walka w kategorii 54kg
Karina TAZABEKOVA (RUS) vs Claudia NECHITA (ROM)  PKT 3:1
8/71 walka w kategorii 54kg
Anna GÓRALSKA (POL) vs Kristy HARRIS (AUS) PKT 4:1
9/72 walka w kategorii 60kg
Anastasii ESMAN (RUS) vs Connie RAMSAY (SCO) WO
10/73 walka w kategorii 60kg
Anja STRIDSMAN (AUS) vs Lynn CALDER (SCO) RSCI R1
11/74 walka w kategorii 60kg
Ala YARSHEVICH (BLR) vs Natalia SHADRINA (RUS) PKT 0:5
12/75 walka w kategorii 60kg
Mira POTKONEN (FIN) vs Rimma VOLOSENKO (KAZ) PKT 4:1
13/76 walka w kategorii 69kg
Kaye SCOTT (AUS) vs Gardner MOORE (SCO)  PKT 5:0
14/77 walka w kategorii 69kg
Valentina KHALZOVA (KAZ) vs Elmira AZIZOVA (RUS) PKT 1:4
15/78 walka w kategorii 69kg
Hanna SOLECKA (POL) vs Omorah TAYLOR (ENG) PKT 5:0

I seria walk – Ring B
Kadetki 

1/79 walka w kategorii 48kg
Melissa REMPEL (GER) vs Wiktoria ROGALIŃSKA (POL) PKT 5:0
2/80 walka w kategorii 48kg
Hayleigh GROVER (SCO) vs Chayenne BLUHM (GER) PKT 0:5
3/81 walka w kategorii 54kg
Paulina NÓŻKA (POL) vs Bettina KISS (HUN) RSC1
4/82 walka w kategorii 54kg
Azimi SCHABNAM (GER) vs Agata PIEREPIEŃKO (POL) PKT 0:5
5/83 walka w kategorii 54kg
Nikola KACZMAREK (POL) vs Yesugen OYUNTSETSEG (MGL) AB3
6/84 walka w kategorii 54kg
Nicole CZYSTA (POL) vs Lenka BERNARDOVA (CZE) PKT 0:5
7/85 walka w kategorii 60kg
Klaudia POLIWCZAK (POL) vs Luca HAMORI (HUN) RSC3
8/86 walka w kategorii 60kg
Patrycja KRAWCZYK (POL) vs Burenchimeg DAVAAKHUU (MGL) PKT 1:4
9/87 walka w kategorii 60kg
Magdalena SOCHOWICZ (POL) vs Joulina SUHROW (GER) PKT 0:5
10/88 walka w kategorii 66kg
Klaudia POTAPO (POL) vs Raschida BOUANANE (GER) PKT 5:0
11/89 walka w kategorii 75kg
Aleksandra ŁACHACZ (POL) vs Sandra DAMAZYN (POL) PKT 3:2
Juniorki 
12/90 walka w kategorii 48kg
Paulina PAWLIK (POL) vs Diana MITRJAKINA (LAT) PKT 0:5
13/91 walka w kategorii 48kg
Billy DENHOLM (SCO) vs Tatiana PLUTA (POL) PKT 5:0
14/92 walka w kategorii 54kg
Anna GHULIAN (POL) vs Karina LECKO (LAT) PKT 0:5
15/93 walka w kategorii 54kg
Maria GRABOWSKA (POL) vs Biancamaria TESSARI (ITA) PKT 0:5
16/94 walka w kategorii 64kg
Klaudia BUDASZ (POL) vs CARLO DE (ITA) PKT 3:2
17/95 walka w kategorii 64kg
Klaudia PŁACZEK (POL) vs Rebecca NICOLI (ITA) AB3
18/96 walka w kategorii 75kg
Ewelina MAŃKA (POL) vs Gabriella PETROVICS (HUN)  PKT 2:3
19/97 walka w kategorii 75kg
Natalia MARCZYKOWSKA (POL) vs Georgia O’CONNOR (ENG) PKT 4:1

II seria walk – Ring B
Kadetki  

1/98 walka w kategorii 50kg
Julia KLĄSKAŁA (POL) vs Karolina DELMACZINSKA (GER) RSC1
2/99 walka w kategorii 52kg
Hanna LAKOTAR (HUN) vs Zuzanna NOWAKOWSKA (POL) AB1
3/100 walka w kategorii 52kg
Roksana WIERZBICKA (POL) vs Eliana NEBIHI (GER) PKT 4:1
4/101 walka w kategorii 57kg
Natalia DULIAN (POL) vs Vilma VIITANEM (FIN) RSC1
5/102 walka w kategorii 57kg
Natalia NIEDOBYLSKA (POL) vs Laura NICOL (SCO) PKT 5:0
6/103 walka w kategorii 57kg
Jessica ŻELAZKO (POL) vs Lina HOHLOCH (GER) PKT 5:0
7/104 walka w kategorii 57kg
Jekaterina MAR ENKO (LAT) vs Jessica TRIEBELOVA (SVK)  PKT 1:3
8/105 walka w kategorii 70kg
Weronika CIERESZKO (POL) vs Julia JÓŹWIAK (POL) PKT 5:0
9/106 walka w kategorii 70kg
Wiktoria KLUSKA (POL) vs Wiktoria BARTOSIAK (POL)  PKT 3:2
Juniorki
10/107 walka w kategorii 51kg
Agata KONIECZNY (POL) vs Megan GORDON (SCO) PKT 1:4
11/108 walka w kategorii 51kg
Angelika KRYSZTOFORSKA (POL) vs Chloe WATSON (ENG) PKT 0:5
12/109 walka w kategorii 57kg
Daria PUSZKA (POL) vs Giordana SORRENTINO (ITA) PKT 1:4
13/110 walka w kategorii 57kg
Beata KAŁUŻA (POL) vs Sian O’TOOLE (ENG) PKT 5:0
14/111 walka w kategorii 60kg
Patrycja BORYS (POL) vs Marlena KOCZY (POL) AB1
15/112 walka w kategorii 60kg
Veronika VILLAS (HUN) vs Weronika BALCER (POL) PKT 3:2
16/113 walka w kategorii 69kg
Klaudia FITRZYK (POL) vs Olivia HUSSEY (ENG) RSC1
17/114 walka w kategorii 69kg
Weronika WALCZAK (POL) vs Natalia BARBUSIŃSKA (POL) PKT 0:5