Prezentujemy Wam klasyfikację najlepszych polskich pięściarzy za rok 2017. Warunkiem znalezienia się w dziesiątce było odniesienie przynajmniej jednego udokumentowanego zwycięstwa w danej wadze. W trzech kategoriach znalazło się więcej zawodników.

Zestawiliśmy również zawodowców, lecz tylko tych, którzy stoczyli walki z amatorami.

Klasyfikacja najlepszych polskich pięściarzy seniorzy – elite (rocznik 1977-1999, ukończone 18 lat) w roku 2017:

Kategoria -49kg:
1. Jakub Słomiński (Wda Świecie)
2. Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

Kategoria -52kg:
1. Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin)
2. Dawid Miziołek (Jawor Team Jaworzno)
3. Kacper Harkawy (Skorpion Szczecin)
4. Dorian Mospinek (Skorpion Szczecin)
5. Mateusz Pustuła (KS Polkowice)
6. Krzysztof Rydyński (Olimp Szczecin)
7. Jakub Surma (Skalnik Wiśniówka)
8. Sebastian Węgłowski (Broń Radom)

Kategoria -56kg:
1. Tomasz Resól (Skorpion Szczecin)
2. Jarosław Iwanow (Wisła Kraków)
3. Marcin Hejosz (Copacabana Konin)
4. Daniel Żaboklicki (KB Legia Warszawa)
5. Norbert Borzęcki (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
6. Krzysztof Rogowski (Boxing Production Białystok/zawodowiec)
7. Mateusz Mieszczakowski (Broń Radom)

Kategoria -60kg:
1. Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka/RUSHH Kielce/zawodowiec)
2. Radomir Obruśniak (Róża Karlino)
3. Adrian Kowal (Olimp Lublin)
4. Dominik Palak (Sako Gdańsk)
5. Bolesław Guzek (Morsy Dębica)
6. Patryk Trochimiak (Imperium Boxing Wałbrzych)
7. Kordian Wyciszkiewicz (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
8. Krystian Sośnicki (Włókniarz Kalisz)
9. Dominik Dec (Kaczor Boks Team Wałbrzych)
10. Mariusz Koch (Rudzki KS Łódź)
Na ósme miejsce zasłużył Sergiej Kiszko (UKRAINA/Smok Zabierzów)

Kategoria -64kg:
1. Mateusz Polski (Róża Karlino)
2. Karol Kowal (Skorpion Szczecin)
3. Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki)
4. Dawid Michelus (Kontra Elbląg)
5. Krystian Sielawa (Hetman Białystok)
6. Filip Wąchała (Sako Gdańsk)
7. Aleksander Jasiewicz (Jawor Team Jaworzno)
8. Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń)
9. Patryk Głuch (Ring Busko-Zdrój/Olimp Lublin)
10. Mateusz Karolak (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa)
Na dziesiąte miejsce zasłużył Maksym Bodak (BIAŁORUŚ/Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa)

Kategoria -69kg:
1. Damian Kiwior (Tiger Tarnów)
2. Mateusz Kostecki (Desant Kraków)
3. Kamil Holka (Orkan Gorzów Wielkopolski)
4. Mikołaj Tobera (Sporty Walki Piła)
5. Patryk Cichy (Boks Poznań Team/niestowarzyszony-Poznań)
6. Maksymilian Gibadło (Carbo Gliwice)
7. Ireneusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław)
8. Patryk Flis (Copacabana Konin)
9. Hubert Benkowski (Bombardier Gdynia)
10. Natan Konszewicz (Energa Czarni Słupsk)
11. Sebastian Karyś (RUSHH Kielce)
12. Karol Baran (UOLKA Ostrów Mazowiecka)
13. Filip Myśliwski (Legia Fight Club Warszawa)
14. Łukasz Zyguła (Sako Gdańsk)

Kategoria -75kg:
1. Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce)
2. Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa/Sako Gdańsk)
3. Rafał Wołczecki (Adrenalina Wrocław)
4. Stanisław Gibadło (Carbo Gliwice)
5. Daniel Adamiec (RUSHH Kielce)
6. Aleksander Smołka (Śląsk Ruda Śląska)
7. Damian Stanisławski (MOSM Bytom)
8. Kamil Kuździeń (Start Częstochowa)
9. Sebastian Rembecki (Górnik Wieliczka)
10. Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin)
11. Kamil Urbański (niezrzeszony-Wrocław)
12. Grzegorz Mardyła (Champion Myślenice)
13. Adnan Al-Naser (Champion Myślenice/Octagon Team Kraków)
14. Bartosz Głowacki (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)
15. Wiktor Szadkowski (Paco Lublin)

Kategoria -81kg:
1. Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin)
2. Mateusz Goiński (Zagłębie Konin)
3. Jakub Kasprzak (Boks Poznań Team)
4. Łukasz Stanioch (Skorpion Szczecin)
5. Michał Soczyński (Paco Lublin)
6. Mateusz Wodziński (Górnik Sosnowiec)
7. Sebastian Ślusarczyk (Czarni-Góral Żywiec, zawodowiec od 13.10.2017)
8. Tomasz Czyczerski (Odra Opole)
9. Adam Ziomek (Wisłok Rzeszów)
10. Karol Zieliński (Stal Rzeszów)
11. Przemysław Kulig (Copacabana Konin)

Kategoria -91kg:
1. Igor Jakubowski (Zagłębie Konin)
2. Jan Sosnowski (Zawisza Bydgoszcz)
3. Andrzej Szkuta (Boxing Sokółka)
4. Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
5. Witold Lisek (Śląsk Ruda Śląska)
6. Mikołaj Sadurski (Paco Lublin)
7. Mateusz Kowalczyk (06 Kleofas AZS AWF Katowice/Desant Kraków-Gliwice)
8. Jakub Szmajda (Potężnie Ciechocinek)
9. Patryk Rostkowski (Hetman Białystok)
10. Bartłomiej Guzik (Krakowski Klub Bokserski)

Kategoria +91kg:
1. Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka, zawodowiec)
2. Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz)
3. Mateusz Figiel (Hetman Białystok)
4. Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski Kraków)
5. Kamil Bodzioch (Red Fighters Jelenia Góra)
6. Adam Kulik (Paco Lublin)
7. Roger Hryniuk (Cristal Białystok)
8. Patryk Brzeski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki/zawodowiec)
9. Damian Piasecki (Łódzka Akademia Sportu)
10. Oskar Gryckiewicz (Pomorzanin Toruń)