W poniedziałek (12 marca) w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B w Warszawierozpoczął się 35. Międzynarodowy Turniej Bokserski, którego patronem jest polski trener wszechczasów, Feliks Stamm. W pierwszym dniu zawodów w ringu zaprezentowali się panowie, których rywalizacja w tym roku zapowiada się szczególnie interesująco. Ogółem kibice zobaczyli 16 pojedynków, w których wystąpiło 7 Polaków.

Do ćwierćfinału awansowało trzech z nich – Dominik Palak (60 kg), Eryk Apresyan (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Najcenniejsze zwycięstwo odniósł ten drugi, najmłodszy z naszych kadrowiczów, który pokonał na punkty (4-1) wielokrotnego mistrza Filipin, Dennisa Galvana. Dominik z kolei wypunktował (3-2) innego naszego kadrowicza, Radomira Obruśniaka, zaś Bartosz rozbił (po trzech liczeniach) egzotycznego rywala z Jordanii, Aliego Hindi.

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [12 marca 2018 r. – na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
David Alaverdian (Izrael) – Azamat Issakulov (Kazachstan) 3-2
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Bayarsaikhan Enkh-Amgalan (Mongolia) 5-0
Hamza Touba (Niemcy) – M.V.I.R.S.Bandara (Sri Lanka) 5-0
Vassili Egorov (Rosja) – Maciej Jóźwik (Polska) 4-1

56 KG
Duke Ragan (USA) – Marcin Hejosz (Polska) 5-0
Ilyas Suleymenov (Kazachstan) – Yakub Meredov (Turkeministan) 5-0
Bakhtovar Nazirov (Rosja) – Anton Nahankov (Białoruś) 5-0

60 kG
Artur Subkhankulov (Rosja) – Berik Abdrakhmanov (Kazachstan) 3-2
Dominik Palak (Polska) – Radomir Obruśniak (Polska) 3-2

69 KG
Eryk Apresyan (Polska) – Dennis Galvan (Filipiny) 4-1
Sergey Sobylinskiy (Rosja) – Timur Tavimow (Turkmenistan) 5-0
Marcus Davidson (USA) – Attila Varga (Szwajcaria) 5-0
Magomed Schachidov (Niemcy) – Eashash Zeyad (Jordania) 5-0
Zdenek Chladek (Czechy) – Batzorig Otgonjargal (Mongolia) 3-1
Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) – Maksymilian Gibadło (Polska) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (Polska) – Ali Hindi (Jordania) AB 3

 

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [12 marca 2018 r. – na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
David Alaverdian (Izrael) – Azamat Issakulov (Kazachstan) 3-2
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Bayarsaikhan Enkh-Amgalan (Mongolia) 5-0
Hamza Touba (Niemcy) – M.V.I.R.S.Bandara (Sri Lanka) 5-0
Vassili Egorov (Rosja) – 
Maciej Jóźwik (Polska) 4-1

56 KG
Duke Ragan (USA) – 
Marcin Hejosz (Polska) 5-0
Ilyas Suleymenov (Kazachstan) – Yakub Meredov (Turkeministan) 5-0
Bakhtovar Nazirov (Rosja) – Anton Nahankov (Białoruś) 5-0

60 kG
Artur Subkhankulov (Rosja) – Berik Abdrakhmanov (Kazachstan) 3-2
Dominik Palak (Polska) – Radomir Obruśniak (Polska) 3-2

69 KG
Eryk Apresyan (Polska) – Dennis Galvan (Filipiny) 4-1
Sergey Sobylinskiy (Rosja) – Timur Tavimow (Turkmenistan) 5-0
Marcus Davidson (USA) – Attila Varga (Szwajcaria) 5-0
Magomed Schachidov (Niemcy) – Eashash Zeyad (Jordania) 5-0
Zdenek Chladek (Czechy) – Batzorig Otgonjargal (Mongolia) 3-1
Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) – 
Maksymilian Gibadło (Polska) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (Polska) – Ali Hindi (Jordania) AB 3